2010 m. spalio 8 d., penktadienis

Po metų pertraukos startuoja naujai atgimęs Nacionalinis konkursas “Blaivi klasė”

Nuo 2005 m. iki 2009 m. buvo vykdomas rūkymo prevencijai skirtas konkursas „Nerūkanti klasė“. Per penkerius konkurso gyvavimo metus jame dalyvavo daugiau kaip 20 tūkstančių mokinių.
Atsižvelgiant į kintančią jaunimo legalių ir nelegalių narkotinių medžiagų vartojimo situaciją, nuo 2010 m. numatoma organizuoti Nacionalinį konkursą „Blaivi klasė“. Konkurse numatomos prevencinės veiklos, susijusios su šiomis priklausomybėmis: rūkymu, alkoholio ir nelegalių narkotinių medžiagų vartojimu. Konkursas skirtas Lietuvos švietimo ir ugdymo įstaigų 8 klasių mokiniams.
Pagrindinis konkurso tikslas: siekti pagerinti mokinių, jų tėvų, specialistų ir visos bendruomenės žinias apie legalių ir nelegalių narkotinių medžiagų poveikį sveikatai, formuoti sveikos gyvensenos nuostatas, skatinant nepradėti vartoti, o vartojančius nutraukti vartoti psichoaktyviąsias medžiagas.
Konkursas organizuojamas pagal tarptautinę metodiką, jo efektyvumas yra patvirtintas tarptautinėmis mokslinėmis studijomis.

Konkursas vyks nuo 2010 m. spalio iki 2011 m. balandžio.

Konkurso vykdytojai:
- oficialus koordinatorius: Kauno jaunimo narkologijos pagalbos centras,
- konkurso organizatoriai: savivaldybių/rajonų Visuomenės sveikatos biurai.
Konkurso mokslinis konsultantas: Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Profilaktinės medicinos katedra.
Konkurso metodinis konsultantas: Valstybinis psichikos sveikatos centras.

Konkurso garbės globėja: Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija.

Konkurso finansiniai rėmėjai: Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Narkotikų kontrolės departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Nuotykių parkas „Lokės pėda“, UAB „Corpus Medica“, UAB „Verslo tekstai“ ir kiti privatūs rėmėjai.


Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

1 komentaras: