2010 m. gruodžio 23 d., ketvirtadienis

Kalėdų stebuklas iš vaikų rankų
“…Labai norėčiau Jus pasveikinti su šventėmis ir palinkėti jaukios šilumos prie Kūčių stalo. Taip pat – vilties ir geros sveikatos, nes su sveikata ateina ir visi kiti geri dalykai...“, - tai tik vienas iš tūkstančių palinkėjimų, kuriuos vaikai rašė ant Kalėdinių sveikinimų vienišam žmogui. Visą gruodžio mėnesį vykusi Bendrumo akcija, pritraukė didelį būrį savo širdies gerumu norinčių pasidalinti vaikų bei suaugusiųjų. Akcijoje dalyvavo visos miesto mokyklos bei darželiai. Ypač aktyvūs buvo mūsų mažieji. Kiekvienas, kurdamas Kalėdinį sveikinimą vienišam žmogui išreiškė dėmesį, palaikymą ir supratingumą jam. Mintys, žodžiai, linkėjimai, kurie, lyg žiemos snaigės, nutūpė ant išradingai išmargintų, iškarpytų, aplikuotų ar dar kaip nors ypatingai sukurtų atvirukų.
Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro darbuotojos su pilnais krepšiais sveikinimų, aplankė Utenos pensionatą, VšĮ Šv. Klaros palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninę, Utenos apskrities ligoninę, Leliūnų socialinės globos namus, Utenos Kristaus žengimo į dangų bei Dievo apvaizdos bažnyčias, Nakvynės namus. Pensionato, Šv. Klaros, Leliūnų socialinės globos namų gyventojams įteikti sveikinimai, palinkėta sveikatos, šilumos, gerų minčių, stiprybės ir dar daug ko, kas labai svarbu žmogui. Dėmesys, paprasčiausias išklausymas, rankos paspaudimas, apkabinimas..., tai taip paprasta, bet labai svarbu jiems, gyvenantiems „kitokiame pasaulyje“. Nuostaba, džiaugsmas, šypsena, kartais – ašaros jų akyse sakyte sakė, kokią vertę turi vaiko sukurtas sveikinimas. Skaitė, vartė, čiupinėjo, glostė ir net bučiavo Kalėdinius sveikinimus. Abejingu neįmanoma likti...
Sužavėjo Leliūnų socialinės globos namų jaukumas, darbuotojų šiluma bei ore tvyranti ramybė ir gerumo dvasia. Tai labiau panašu į jaukius, išpuoselėtus, Kalėdų laukiančius namus, o ne į „valdišką“ įstaigą. Čia gera ne tik gyventojams, darbuotojams, bet ir atsitiktinai užsukusiam svečiui.
Apsilankėme ir Leliūnų vaikų dienos centre. Čia šiluma ir jaukumu dalinasi apie 30 įvairaus amžiaus vaikų, kurie mokykloje turi savo patalpą, gali naudotis sporto sale, kompiuteriais, išgerti puodelį karštos arbatos, ruošti pamokas, užsiimti menine, sportine, vaidybine bei kitomis veiklomis. Su jais dirba Violeta Buterlevičienė, socialinės pedagogės Vilija Krivickienė, Daiva Leonavičienė, kurios ugdo socialinius įgūdžius, išklauso, organizuoja veiklas, padeda spręsti atsiradusias problemas, ugdo kūrybiškumą ir kt.
Tą vakarą čia buvo Kalėdinė vakaronė, kuriai vaikai ne tik paruošė šventišką stalą, bet ir parodė meninę programą. Jų laisvumas ir pasitikėjimas savimi atskleidė, kad jie čia jaučiasi saugūs. Viso renginio metu kartu dalyvavo Leliūnų mokyklos direktorius Edmundas Martinavičius.
Tarp šerkšnotų miškų, po sniego kepurėmis pasislėpę jaukūs namai, iš kamino virstantys dūmai, bylojo apie šilumą, kuri šaltą žiemos dieną jaukiai kvietė užeiti. Tai už Sudeikių įsikūrę Nakvynės namai. Dauguma gyventojų – vyrai, tačiau čia sukasi ir dvi moteriškės, kurios mikliai dėliojo į lėkštes garuojančius pietus. Sodybos šeimininkas kunigas Saulius Kalvaitis, globėjiškai bendrauja su nakvynės namų gyventojais. Šie žmonės taip pat neliko užmiršti ir jiems buvo perduoti ne tik vaikų sveikinimai, bet ir maisto atsargos, kurias padovanojo Vita ir Rimas Vilčinskai. „Dabar galėsime košes, blynus valgyti su uogiene“, - džiaugėsi gyventojai. Visada gera daryti gera!

Baigiasi metai, kurie buvo visokie: linksmi, kūrybingi, prasmingi, tačiau kartu ir labai sudėtingi. Norisi padėkoti visiems, kurie ne tik dalyvavo Bendrumo akcijoje, bet ir tiems, kurie prisidėjo prie jaukesnės aplinkos, sveikesnės visuomenės kūrimo. Ačiū visiems, kurie šypsojotės ir tie, kurie be reikalo pykote. Ačiū visiems, kurie buvote šalia! Ačiū visiems kitiems, kurių nepaminėjome! Būkite sveiki ir padovanokite kiekvienam iš mūsų šypseną, kuri nieko nekainuoja, o duoda labai daug!
Su Šventėmis!
Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro kolektyvas

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą